Cardas Clear Reflection

Cardas Clear Reflection – nowość w ofercie Cardasa.

Najważniejszą tegoroczną premierą amerykańskiej manufaktury kablowej Cardas Audio jest wprowadzenie właśnie do sprzedaży kabli z serii Clear Reflection.

Clear Reflection Speaker to bezpośredni następca Golden Reference Speaker. Główna różnica polega na tym, że każdy z użytych przewodników korzysta z technologii „Matched Propagation”, która nie istniała jeszcze gdy George Cardas projektował Golden Reference. Reflection ma zaciskane maszynowo terminale w miejsce lutowanych.

http://cardas.com/insights_matched_propagation.php

Odnośnie technologii – z objaśnienia na stronie wynika, iż opatentowana technologia George’a Cardasa skierowana jest na problem nierównomiernej prędkości sygnału w przewodniku w stosunku do izolatora, różnica w prędkości powoduje nieodwracalne straty sygnału, szczególnie w sygnale niskiego poziomu i odczuwalnej integralności sygnału muzycznego. Rozwiązanie Cardasa polega na zastosowaniu innowacyjnej geometrii splotu przewodnika z izolatorem.

[dt_gap height=”15″ /]

[dt_gap height=”15″ /]

Terminale są zaciskane maszynowo pod ogromnym naciskiem w celu uzyskania idealnego spojenia warstw.

Podsumowując, przewodnik w technologii Matched Propagation ma nitki miedzi ułożone ( transmitujące sygnał z prędkością bliską światła ) w taki sposób, aby prędkość sygnału w przewodniku była taka sama jak w izolatorze ( ok. 70% prędkości światła ). W przypadku kabla audio powoduje to zachowanie sygnału w nienaruszonej postaci.

Wewnątrz kabla Clear Reflection znajdują się trzy sploty 4×11,5 awg. Innymi słowy to 12 przewodników „Matched Propagation” 11,5 awg. Każdy poczwórny splot jest w teflonowej otulinie. Kabel właściwy to trzy „warkocze” splecione na całej długości kabla. Kable zakończone są najwyższej klasy miedzianymi złączami pokrytymi rodem i srebrem. To jedyny czarny kabel w całej niebieskiej gamie Clear.

Clear Reflection speaker wyceniony został na 14500zł za parę za odcinki 3 metrowe. Opcjonalnie dostępny także w wersji bi-wire lub tri-wire.

[dt_gap height=”20″ /]

Cardas Clear Reflection

Cardas Clear Reflection

cardas clear - reflection ic

cardas clear reflection ic

cardas clear - reflection speaker

cardas clear reflection speaker

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.