Dynaudio prezentuje nową serię aktywnych kolumn głośnikowych.

Dynaudio Focus XD

Dynaudio zaprezentowało nową serie w pełni aktywnych i przyjmujących sygnały cyfrowe kolumn głośnikowych z serii Focus XD.

Na początek zaplanowano produkcję 3 modeli. Podstawkowy model Focus 200 XD i 2 wolnostojące Focus 400XD i 600XD. Główne różnice techniczne oprócz wielkości i zastosowanych głośników polegają na mocy wbudowanych pracujących w klasie D modułów wzmacniaczy, które wynoszą następująco 300, 450 i 600 wattów. Pozostałe elementy budowy są podobne, każda z kolumn posiada coaxialne wejście cyfrowe przyjmujące sygnał o rozdzielczości do 24 Bit 192 kHz i wejście analogowe, z którego sygnał zostaje w urządzeniu przetworzony na format cyfrowy. Wbudowane moduły wyposażone są w regulację głośności, także nie ma konieczności użycia dodatkowego przedwzmacniacza, a wbudowny procesor DSP pozwala dopasować dźwięk do pomieszczenia i preferencji słuchacza.

Kolumny mogą być uzupełnione o urządzenie zwane Dynaudio Hub, które posiada 2 wejście analogowe, wejście cyfrowe coaxialne, optyczne, USB jak i złącze Ethernet. Urządzenie dokonuje optymalizacji odebranych sygnałów i wysyła je w postaci cyfrowej do kolumn. Produkcja i pierwsze pokazy nowych kolumn zostały już rozpoczęte, czekamy na pojawienie się nowych modeli w sprzedaży.

[dt_gap height=”10″ /]

Kolumny aktywne Dynaudio Focus XD

Dynaudio Focus XD

[dt_gap height=”10″ /]

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Dynaudio Focus XD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.