Focal Sphear – nowe słuchawki douszne

Słuchawki douszne Focal Sphear

[dt_gap height=”10″ /]

Po zaistnieniu firmy Focal na runku słuchawek nausznych i odniesieniu wielu sukcesów, firma zaprezentowała swój pierwszy model słuchawek dousznych. Model nazwano „Sphear” i pracuje w nim przetwornik dynamiczny posiadający membranę z mylaru o średnicy prawie 19mm. Specjalna konstrukcja obudowy gwarantuje, że całą waga słuchawek obciążona zostaje małżowina uszna, dzięki czemu całkowicie odciążony zostaje kanał słuchowy. Taka konstrukcja ma zapewnić komfort nawet przy wielogodzinnym noszeniu. Słuchawki posiadają kabel z mikrofonem i pilotem obsługującym wybrane funkcje smartfonów i dostarczane będą z silikonowymi i gąbkowymi nakładkami w wielu rozmiarach, adapterem lotniczym i Etui.

[dt_gap height=”10″ /]

Dane producenta:

  • Focal Sphear zrywa z konwencjami i udowadnia, że douszne słuchawki Hi-Fi mogą być używane przez wiele godzin bez uczucia najmniejszego dyskomfortu. Model Sphear jest wierny dźwiękowi, do jakiego zdążyła nas przyzwyczaić forma Focal – niezwykle bogatym i nigdy nieprzytłumionym średnim zakresom, dokładny i czysty dźwięk tak wierny oryginalnej wersji jak to tylko możliwe. Od najniższych tonów do najwyższego sopranu dostarcza prawdziwej przyjemności słuchania. Założeniem Focal Sphear jest to żeby nigdy nie zmieniać tego jak muzyka została nagrana, dzięki czemu osiągnięto precyzyjny i jasny dźwięk niezwykle wierny oryginałowi.
  • Specjalnie przygotowany przez zespół badawczo rozwojowy Mylarowy przetwornik o specyficznym kształcie i wyżłobieniach gwarantuje unikanie wszelkich zniekształceń i deformacji dźwięku. Dzięki komorze akustycznej z bassportem zapewniona jest neutralność i zdumiewający balans tonalny.
  • Kulista konstrukcja słuchawek pozwoliła na umieszczenie w środku większego przetwornika niż ma to miejsce w innych słuchawkach dousznych. 10.8 mm elektrodynamiczny przetwornik – jeden z największych w swojej klasie w połączeniu z konstrukcją Bass Reflex zapewniają rozszerzone pasmo przenoszenia w niskich zakresach i dzięki temu ultra realistyczne i mocne basy, co jest niezwykle ważne w słuchawkach dousznych używanych najczęściej w hałaśliwym otoczeniu.
  • Innowacyjna konstrukcja Sphear na nowo zdefiniowała podejście do kształtu i komfortu słuchawek dousznych – douszna piankowa wkładka dostosowuje się do kształtu ucha a rozszerzony tył słuchawek przesuwa środek ciężkości słuchawek do małżowiny usznej, co uwalnia kanał uszny od nadmiernej objętości i ciężaru, które powodowały dyskomfort przy dłuższych odsłuchach.
  • Trwała i elegancka obudowa wykonana z nierdzewnej stali.
  • Wielofunkcyjny pilot umożliwia kontrolowanie wszystkich podłączonych urządzeń m.in. smartfonów, tabletów, odtwarzaczy mp3 czy komputerów
  • Wyposażony w wielokierunkowy mikrofon pilot zdalnego sterowania umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych (odbieranie i kończenie połączeń) oraz sterowanie funkcjami odtwarzacza (odtwarzaj, stop, następna piosenka, poprzednia piosenka).
  • W zestawie 3 pary wkładek silikonowych i 3 pary wkładek piankowych oraz przenośnie etui zapewniające ochronę podczas transportu.
  • W zestawie adapter lotniczy.

[dt_gap height=”10″ /]

Focal słuchawki doszune

Focal Sphear

Rysunek - Focal Shhear

Focal Sphear – rysunek

Słuchawki douszne Sphear Focal

Sphear Focal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.