KBL SOUND – Himalaya Signature Series

Himalaya Signature Series – KBL Sound

[dt_gap height=”10″ /]

Dzisiaj miała miejsce premiera najnowszej referencyjnej serii kabli firmy KBL Sound. Nowa flagowa seria o nazwie Himalaya jest ukoronowaniem wieloletnich dążeń do stworzenia takich kabli, które pozwoliłyby urządzeniom najwyższej klasy ujawnić pełnię ich możliwości.

[dt_gap height=”10″ /]

W kablach z serii Himalaya zastosowano kosztowne i pracochłonne rozwiązania, bo inna droga po prostu nie istnieje, jeśli chce się uzyskać wyjątkowe rezultaty. Produkcja masowa ma jedną niezaprzeczalną wadę: w jej ramach nie można stworzyć tego, co najlepsze. Ręczne składanie kabli ma swoje specyficzne przewagi, które głównie dotyczą aspektów mechanicznych konstrukcji, związanych z niwelowaniem rezonansów różnego pochodzenia i naprężeniami. W maszynowej produkcji tych aspektów nie da się potraktować bezkompromisowo. Wytwarzanie kabli z serii Himalaya, w których przestrzenna architektura prowadzenia przewodów odgrywa kluczową rolę, jest dość karkołomne, ale w końcu możliwe – tak jak zdobywanie najtrudniejszych górskich szczytów. KBL Sound ma nadzieje, że jej najnowsze konstrukcje dostarczą miłośnikom muzyki sposobności przeżywania zachwytu równego temu, jaki odczuwa się obcując z górami, których nazwę nosi nowa specjalna, limitowana seria.
Wszystkie kable po etapie produkcji są rygorystycznie testowane, a następnie poddawane procesowi formowania profesjonalnym kondycjonerem. Oznacza to, że trafiając do klienta, są już w pełni „wygrzane”, co jest ważne szczególnie w przypadku zastosowanych w serii Himalaya materiałów, które w normalnych warunkach wymagają wielomiesięcznego oczekiwania na ostateczne ułożenie się w systemie. Dzięki kondycjonowaniu już po krótkotrwałej adaptacji brzmią pełnią swoich możliwości i ich działanie nie zmienia się.
[dt_gap height=”10″ /]

W kablach sygnałowych Himalaya użyte zostały te same przewodniki, co w dotychczas flagowym modelu Red Eye Ultimate, ale ich liczba jest dwa razy większa, a topologia bardziej rozbudowana. Wykonane są z czystego srebra monokrystalicznego, uzyskiwanego w procesie OCC (Ohno Continous Casting). Jest to specjalna metoda metalurgiczna, która sprawia, że żyły przewodzące mają doskonale jednorodną strukturę molekularną, a zarazem wysokiej klasy czystość. Pojedyncze kryształy metalu osiągają długość nawet kilkuset metrów. Dzięki temu strumień elektronów przepływa przez przewodnik nie napotykając żadnych barier i nie ulega degradacji. Sygnał przesłany tą drogą charakteryzuje się największą gładkością i naturalnością, wynikającą z braku opóźnień fazowych i zniekształceń. Izolatorem tych przewodów jest teflon spulchniony bardzo drobnymi pęcherzykami powietrza, co wpływa na znaczną poprawę jego właściwości pożądanych w tej aplikacji. To najdroższe rozwiązanie, ale nie ma obecnie lepszego dielektryka do zastosowania w praktyce. Kable są na kilka sposobów ekranowane, a dalej kolejną osłonę tworzy wielowarstwowa otulina, która ochrania przewody przed wibracjami pochodzącymi z zewnątrz.
Zakończenia przewodów zostały w efekcie długotrwałych testów skonfigurowane w ten sposób, by charakter brzmienia kabli nie odbiegał od neutralności. Zastosowane konektory mają zredukowaną powierzchnię styku do niezbędnego minimum w celu wyeliminowania niekorzystnych zjawisk magnetycznych i zakłóceń, które wynikają z nadmiernej masy metalu łączących się ze sobą elementów. W wersji RCA ten model zakonfekcjonowany jest wtykami WBT 0152 Ag nextgen Signature. W wersji zbalansowanej zastosowaliśmy złącza XLR Focus firmy Oyaide, wykonane z precyzją aparatu fotograficznego.
Kable sygnałowe Himalaya mogą być dostępne również  jako interkonekty phono, z jednej strony zakończone wtykami RCA (WBT), a od strony ramienia albo 5 DIN (Cardas), albo RCA (WBT)
Standardowe długości to: 1, 1,5, 2m.
[Cena detaliczna: 14250 zł za kpl. 1m RCA, 15150 zł za kpl. 1m XLR]

KBL Sound Himalaya - kabel sygnałowy

KBL Sound – Interkonekty Himalaya

[dt_gap height=”10″ /]

Kable głośnikowe Himalaya zaprojektowane zostały całkowicie od początku, z użyciem jedynych w swoim rodzaju rozwiązań. Bazują na przewodnikach z czystej miedzi o strukturze monokrystalicznej, uzyskanej w procesie OCC i o specyficznej konstrukcji splotów. Ich złożona geometria całkowicie chroni wrażliwy sygnał przed wpływem coraz bardziej wszechobecnego smogu elektronicznego, czyli wszelkiego rodzaju promieniowania z zewnątrz. Inną cechą tego rozwiązania jest bardzo niska indukcyjność, co jest korzystne w przypadku tego rodzaju kabli. Funkcję izolatora i w tym przypadku pełni teflon spieniony bardzo drobnymi pęcherzykami powietrza, materiał, który jednocześnie zabezpiecza metal przed korozją, a zarazem nie absorbuje energii przepływającego prądu jak inne dielektryki.
Kable wyposażone są w tuningowany, wypracowany doświadczalnie system pochłaniania rezonansów, który ma na celu z jednej strony eliminację zakłóceń magnetycznych, generowanych przez przepływający przez nie prąd, z drugiej zaś strony mechanicznych, docierających z otoczenia i zaburzających ich pracę. Jednym z jego elementów są pierścienie antywibracyjne z wyselekcjonowanego gatunku drewna.
Doskonałe zakończenia kabli zapewniają złącza widełkowe WBT 0661 Ag nextgen Signature i  WBT 0661 nextgen Topline o powierzchni stykowej zredukowanej do minimum. Ma to na celu eliminację prądów wirowych i tzw. efektu kumulacji masy. To rozwiązanie sprawia m.in., że dźwięk jakby uwalnia się od krępującego go balastu, nabiera większej swobody i przestrzenności, a zarazem staje się bardziej substancjalny. Inne konektory są dostępne opcjonalnie na życzenie.
Standardowe długości to: 2×2 m, 2×2.5 m, 2×3 m.
[Cena detaliczna: 20899 zł za kpl. 2m, 24599 zł za kpl. 2,5 m]

kbl sound himalaya - kabel głośnikowy

KBL Sound – głośnikowy Himalaya

[dt_gap height=”10″ /]

Kabel zasilający Himalaya od początku był opracowywany z przeznaczeniem dla urządzeń o bardzo wysokim poborze mocy. I rzeczywiście, świetnie sprawdza się w tego rodzaju aplikacjach: jako pierwszy kabel z gniazdka do listwy czy kondycjonera lub do końcówek mocy. Długotrwałe testy odsłuchowe wykazały w oczywisty sposób, że nie tylko w zastosowaniach wysokoprądowych sieciówka Himalaya idzie jeszcze dalej niż Red Eye. To dzięki zwiększonemu dwukrotnie przekrojowi miedzianych, specjalnie skręcanych przewodników w porównaniu do naszego dotychczas topowego, cieszącego się uznaniem i nagradzanego modelu Red Eye. Żyły przewodzące mają strukturę monokrystaliczną i są dodatkowo zabezpieczane przed oksydacją. Sieciówka Himalaya ma również bardziej rozwinięty system utrzymywania stabilności mechanicznej przewodników i niwelowania ich własnych rezonansów wywoływanych przepływem elektronów. Ma także lepsze wtyczki. Są one wykonywane na zamówienie firmy i mają korpus wycięty z mosiądzu, nie ze stali. Podobnie jak te już wcześniej stosowane przez KBL Sound złącza w wyższych modelach, mają też osłonę z włókna węglowego dla ochrony przez drganiami i promieniowaniem RFI i EMI. Wszystkie elementy stykowe wykonane są z utwardzonej miedzi i rodowane. Na koniec poddaje się je procesowi kriogenizacji i demagnetyzacji. Opcjonalnie dostępna jest wersja z wtyczką IEC 20A Furutech FI-52(R) dla urządzeń wysokoprądowych, wyposażonych w odpowiednie gniazda.
Standardowe długości to: 1.5 m, 2m. Inne długości na zamówienie.
[Cena: 14749 zł 1.5m]

KBL Sound - kabel sieciowy Himalaya

KBL Sound – Kabel zasilający

[dt_gap height=”10″ /]

Flagowe kable Himalaya przeznaczone do połączeń cyfrowych oferowane są w wersji RCA 75 Ohm i XLR AES/EBU 110 Ohm. Budowa ich jest  podobna jak w interkonektach z tej serii. Przewodnikiem jest czyste srebro monokrystaliczne uzyskiwane w technologii OCC. Rolę dielektryka pełni napowietrzony teflon. Przewody mają przestrzenną topologię i specjalny system tłumienia rezonansów oraz poczwórne ekranowanie. Dzięki swojej bezkompromisowej konstrukcji i materiałom pozwalają uniknąć strat w przesyle cyfrowego sygnału, które zawsze skutkują technicznym charakterem dźwięku, oddalającym od brzmienia analogowego.
Zakończenia zrealizowane są w wersji 75 Ohm RCA za pomocą wtyczek WBT-0152 Ag nextgen Signature, zaś w wersji AES/EBU 110 Ohm za pomocą złączy XLR Oyaide Focus.
Standardowe długości to: 1 m, 1.5 m, 2 m. Inne długości na zamówienie

[ Cena: 8599 zł za 1m RCA, 9099 zł 1m XLR ]

KBL Sound - Himalaya Digital

KBL Sound – digital Himalaya

kbl sound himalaya - kabel głośnikowy

KBL Sound Himalaya - kabel zasilający

KBL Sound - kabel sieciowy Himalaya

kbl sound - signature series - himalaya

KBL Sound Himalaya - Interkonekt

Himalaya - KBL Sound

KBL Sound Himalaya - kabel sygnałowy

KBL Sound - Himalaya Digital

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.