Lewitujący głośnik OM/ONE

OM/ONE – lewitujący system audio

Lewitacja – to unoszenie się obiektu w wyniku oddziaływania sił równoważących siłę grawitacji i utrzymanie obiektu bez kontaktu z podłożem. Technika znana szerszej publiczności od czasu scen z filmu „Poltergeist” czy „Egzorcysta” i przypomniana w ostatnim czasie w bardzo ciekawej reklamie odkurzaczy Dirt Devil – niestety zabronionej ze względu na „drastyczność” scen (lub zakazem sprzedaży przez Unię odkurzaczy o mocy powyżej 2000W).

Co lewitacja ma wspólnego ze sprzętem audio?
W USA do sprzedaży trafił lewitujący głośnik Bluetooth OM/ONE. Konstrukcja kosztuje 199 USD i wg. zapewnień producentów spełnia wszystkie funkcje poważnego audio, a do tego jest odlotowy, niesamowity, rewolucyjny itd., etc….. 🙂

OM/ONE składa się z 2 elementów kuli z głośnikami i magnetycznej bazy wyposażonej w wejście USB odpowiedzialnej za lewitowanie głośników. Do urządzenia można podłączyć smartfon lub inne źródło z Bluetooth i odtwarzać pliki lub muzykę z radia internetowego lub Spotify, Tidal’a czy Beats Music. Zasięg urządzenia to 10m, a dzięki wbudowanemu mikrofonowi możliwe jest wykonywanie rozmów przez pierwszy na świecie lewitujący system głośnomówiący. W zestawie do urządzenia jest zasilacz do pracy stacjonarnej, w razie działania w terenie urządzenie zaopatrzone jest w baterię, która wg. producenta starcza 15 godzin pracy.

[dt_gap height=”20″ /]

om-one home-left-right-image-1 home-left-right-image-2 stereo-trans_grande

 

 

Dla przypomnienia reklama Dirt Devil:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.