Nowości w ofercie firmy KBL Sound

KBL Sound – ulepszone wersje kabli z serii Red Eye

Znana z produkcji najwyższej klasy przewodów Polska firma KBL Sound zaprezentowała nowe wersje swoich przewodów z serii Red Eye.

Seria Red Eye Ultimate – Wielu producentów kabli audio stosuje strategię uśredniania parametrów pod kątem jak najszerszego zastosowania ich produktów. Celem firmy KBL Sound jest tworzenie kabli jak najlepszych do jak najlepszych urządzeń. Przy czym wyznacznikiem tego, na ile dobre jest urządzenie lub podłączony do niego kabel jest neutralność, przez którą rozumiemy zrównoważony balans tonalny, zachowujący prawidłowe proporcje w całym paśmie przenoszenia sygnału. Ci, którzy doceniają aspekt neutralności na najwyższym poziomie, odnajdą ją w serii Ultimate. Innym walorem kabli należących do tej serii jest doskonała rozdzielczość, która sprawia, że postrzegamy spektakl dźwiękowy bardziej realistycznie, tak jak bardziej realistyczny wydaje się obraz na ekranie o wyższej rozdzielczości. Dzięki temu dobrze zrealizowane nagrania mogą dostarczać nam takich przeżyć, jak wykonania na żywo.

[dt_gap height=”10″ /]

IC KBL Sound Red Eye Ultimate

Nowa odsłona cenionych i nagradzanych interkonektów z topowej serii Red Eye. Zasadnicza konstrukcja tego kabla pozostaje bez zmian w odniesieniu do wcześniejszej wersji. Dla przypomnienia, do produkcji interkonektów Red Eye używane są przewody z ultra czystego srebra o długości pojedynczych kryształów dochodzących do kilkuset metrów, uzyskiwanych w tzw. procesie OCC (Ohno Continous Casting). Dodatkowo srebro jest technologicznie postarzane w celu dalszego zwiększenia uporządkowania środowiska na poziomie molekularnym. Dzięki tym zaawansowanym procedurom przewodniki cechują się wysoką jednorodnością, co pozwala płynąć sygnałowi elektrycznemu praktycznie bez strat. Izolatorem jest powietrze i spieniony teflon, jedno z najlepszych dostępnych obecnie rozwiązań. Każdy przewód jest podwójnie ekranowany.

W nowej wersji zastosowane zostały innowacyjne wtyczki WBT, produkowane według specyfikacji firmy Mundorf. Wszystkie elementy stykowe wykonane są w nich ze stopu czystego srebra z dodatkiem 1% złota. W tej odsłonie kable brzmią jeszcze bardziej szlachetnie i intrygująco, z jeszcze bardziej odczuwalną równowagą tonalną. Dostarczają więcej informacji o nagraniu i budują lepszą scenę 3D.

[dt_gap height=”10″ /]

SPECYFIKACJA:

Przewodniki: czyste srebro długokrystaliczne OCC

Ekranowanie: multiscreen

Zakończenia: wtyczki Mundorf/WBT 0110 Ag. Wszystkie elementy stykowe wykonane ze stopu czystego srebra z dodatkiem 1% złota

Dostępne również w postaci cyfrowej łączówki 75 Ohm RCA

Dostępne również  jako interkonekty phono, z jednej strony zakończone wtykami RCA, a od strony ramienia albo 5 DIN, albo RCA

Standardowe długości: 1, 1,5, 2m

Inne długości na zamówienie

Cena interkonektów: 7490 zł za kpl. 1m

kabel sygnałowy kbl sound red eye ultimate

kbl sound red eye ultimate – kabel sygnałowy

[dt_gap height=”10″ /]

Kable głośnikowe Red Eye Ultimate

Te szeroko docenione wcześniej kable głośnikowe proponowane są teraz w udoskonalonej wersji Ultimate. Zmiany dotyczą głównie przewodników, z których te kable są zbudowane. Miedź użyta do ich produkcji zyskała jeszcze wyższy standard czystości, poprawione też zostały inne aspekty konstrukcji tego kabla, jego izolacja i tłumienie. W efekcie tego pojawiła się bardziej konturowa kontrola basu i niższego midbasu, z jednoczesnym wygładzeniem całej reszty pasma aż po najwyższe częstotliwości.

[dt_gap height=”10″ /]

SPECYFIKACJA:

Przewodniki: miedź PCOCC

Zakończenia: widełki CMC Swiss Cu lub wtyki bananowe BFA z miedzi tellurycznej, oba typy pokryte grubą warstwą srebra

Inne konektory opcjonalnie na zamówienie

Standardowe długości: 2×2 m, 2×2.5 m, 2×3 m

Inne długości na zamówienie

Cena 7150 zł za 2x2m, 8100 zł za 2×2,5m

kbl sound red eye - kabel głośnikowy

kbl sound red eve ultimate – speaker cable

[dt_gap height=”10″ /]

Kable zasilające KBL Sound Red Eye Ultimate

To, co w obecnej wersji Ultimate w sposób istotny zostało poprawione – wewnętrzny system tłumienia drgań – przekłada się na jeszcze lepiej zarysowany kontur linii basowych i niższego midbasu. Wygładziła się zarazem cała reszta pasma aż po najwyższe częstotliwości.
Kable te dedykowane są do wszystkich rodzajów urządzeń w wysokiej klasy, dobrze zbalansowanych systemach.
Przewód Red Eye Ultimate idealnie współpracuje także z listwą sieciową KBL Sound Reference Power Distributor, wpływając tym samym w opisany sposób na wszystkie podłączone do listwy urządzenia.

SPECYFIKACJA

Przewodniki: wielożyłowa miedź PCOCC

Specjalny system izolacji, tłumienia drgań całego kabla i poszczególnych przewodów

Zakończenia: bezstratny kontakt z gniazdkiem sieciowym i urządzeniem zapewniają wtyczki IEC i AC schuko wykonane na zamówienie firmy z mosiądzu. Mają rodowane styki, a masywny korpus zapewnia idealne pochłanianie drgań i ekranowanie. Dodatkowo pokryte są warstwą włókna węglowego dla ochrony przed rezonansami mechanicznymi i falami RFI

Możliwość zakończenia wtyczkami IEC 20A dla urządzeń wysokoprądowych

Standardowe długości: 1.5 m, 2m

Inne długości na zamówienie

Cena 8900 zł za 1.5m

kabel zasilający - kpl sound red eye ultimate

kbl sound red eye – power cable

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.