Nowy napęd paskowy Cec TL – 5

TL-5 nowy transport CD z napędem paskowym od firmy CEC.

Pierwszy transport CD z napędem paskowym paskowy firmy CEC został zaprezentowany w roku 1991. Od tego czasu ciągle modyfikowany i polepszany by zapewnić najwierniejsze odtwarzanie muzyki, aż do najnowszej wersji, która powstała w oparciu o odtwarzacz CD5 i przybrała formę nowego napędu – TL-5.

W celu odczytywania sygnału zapisanego na płycie CD konieczne jest stopniowe zwalnianie prędkości obrotu podczas odczytywania dalszych części płyty. W transporcie CEC TL-5 napęd osi prowadzony jest indywidualnie przy użyciu paska, co minimalizuje przenoszenie wibracji i zakłóceń elektromagnetycznych na odtwarzaną płytę. Ciężki stabilizator płyty CD zapewnia stabilną i płynną rotację talerza oraz płyty. Położony w odległości od osi silnik o niewielkim momencie obrotowym stanowi idealną podstawę do wiernej reprodukcji muzyki. Umieszczając oś talerza płyty w samym środku otwieranej od góry szuflady umożliwiono też bezproblemową wymianę paska jeżeli zajdzie taka potrzeba.

TL-5 wyposażony jest w wyjścia cyfrowe AES/EBU, COAXIAL oraz TOSLINK. Najkrótsza możliwa ścieżka i stabilność sygnału zostały utrzymane dzięki bezpośredniemu umieszczeniu wszystkich gniazd na płytach drukowanych. Estetycznie urządzenie dopełnia wysokiej jakości wyświetlacz o konfigurowanych stopniach jasności oraz klasyczna, estetycznie wykonana obudowa ze srebrnego anodowanego aluminium.

CEC TL-5 to idealny punkt wejściowy w świat unikalnych właściwości opatentowanego napędu paskowego, który wznosi reprodukcję muzyki z płyt kompaktowych na wyżyny możliwości tego formatu.

[dt_gap height=”10″ /]

cec-tl5-front cec-tl5-back

 

Specyfikacja:
Napęd: Napęd paskowy
Odtwarzane formaty: Audio CDs & Finalized CD-R/RWs
Zasilanie: AC 100-240V / 50-60Hz
Stabilizator CD: Mosiężny (ø70mm, weight:330g)
Wyjścia cyfrowe: AES/EBU(Balanced XLR) x1: 2.5Vp p/110Ω
  COAXIAL(SPDIF) x1: 0.5Vp-p/75Ω
  TOS x1: -21 ~ -15dBm EIAJ
Wymiary: 435(Szer.) × 335(Gł.) × 109(Wys.) mm
Waga: 9 kg
Kolor: Srebrny

 

[dt_gap height=”10″ /]cec-tl5-top

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.