Sonus Faber Chameleon

Sonus Faber Chameleon – kolorowy zwierz w ofercie włoskiego producenta.

 

Znana z najwyższej klasy wykonania i ekskluzywnych konstrukcji firma Sonus Faber wprowadza do sprzedaży nową serię Chameleon.

Chameleon,  posiadają zdolności dopasowania się do każdego wnętrza za pomocą dostępnych w wielu kolorach wymiennych paneli bocznych. W skład serii wchodzą 3 modele:

Wolnostojąca kolumna Chameleon T (Tower), w której pracuje 29 mm kopułka wysokotonowa, 15 cm głośnik średniotonowy i dwa 18 cm głośniki bassowe. Chameleon B (Bookshelf) dwudrożny system, oparty o 29 mm kopułkę wysokotonową, natomiast za zakres średnio-niskotonowy odpowiedzialny jest głośnik 15 cm. W modelu Chameleon C (Center) zastosowano dwa 15 cm głosniki średnioniskotonowe i znaną już z pozostałych modeli 29 mm kopułkę wysokotonową.

Wszystkie kolumny z nowej serii Sonus Faber’a umożliwiają zmianę ich wyglądu zewnętrznego za pomocą różnokolorowych paneli bocznych. Wymienne panele dostępne są  w sześciu kolorach: czerwonym, czarnym, niebieskim, szarym, pomarańczowym, białym, co pozwala dobrać wygląd kolumny pod kolor wyposażenia wnętrza lub do własnego nastroju 🙂

Kolumny dostępne będą w cenach:

Sonus Faber Chameleon B – 1699 pln szt.

Sonus Faber Chameleon T – 3990 pln szt.

Sonus Faber Chameleon C – 2299 pln szt.

Natomiast wymienne panele boczne to koszt: 299 pln do kolumny centralnej, 399 pln do kolumny podstawkowej i 999 do wersji wolno stojącej (ceny za komplet).

Pozostaje tylko pytanie, czy odejście Sonus Faber od przez lata wypracowanej strategii i wizerunku sprzętu wyjątkowego i najbardziej ekskluzywnego, w stronę szerokiej oferty kolumn dla każdego i na każdą kieszeń nie przyniesie firmie więcej strat niż korzyści. Z firmy, która jest wyznacznikiem najwyższego standardu jakości wykonania i brzmienia, Sonus może stać się jednym z wielu producentów kolumn.  Miejmy jednak nadzieje, że marketingowcy i zarząd firmy Fine Sounds Group do której należy Sonus Faber, McIntosh, Audio Research, Wadia i Sumiko wiedzą co czynią :).

 

chameleon b colors

Sonus Faber Chameleon B Speaker

Sonus Faber Chameleon B Speaker

Sonus Faber Chameleon B

Sonus Faber Chameleon B

Sonus Faber Chamaleon B

Sonus Faber Chamaleon B

panele boczne - sonus faber chameleon

panele boczne – sonus faber chameleon

sonus faber chameleon

sonus faber chameleon

sonus faber chameleon - zestaw czerwony

sonus faber chameleon – zestaw czerwony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.