Gramofony Acoustic Signature dostępne w Polsce

Acoustic Signature w dystrybucji firmy audiofast.

[dt_gap height=”10″ /]

Nemiecka firma Acoustic Signature, producent gramofonów klasy high-end, opiera swoją produkcję na zaawansowanej technologii, która łączy się z najwyższą precyzją wykonania. Każdy model gramofonu wytwarzany jest w macierzystej fabryce i wyposażony samosmarujące się łożysko z materiału o nazwie „Tidorfolon”, na które producent udziela 10- letniej gwarancji. Kulki łożyska wykonane są z węglika wolframu, materiału o najwyższej twardości spośród stopów metali, natomiast gniazdo wykonano ze stopu stali z dodatkiem wanadu i tytanu.

Talerze gramofonów Acoustic Signature wykonane są z miękkiego stopu aluminium, co optymalizuje jego rezonanse. Talerz posiada dużą masę obrotową, co zapewnia mu dużą stabilność pracy. Do spodniej strony każdego talerza, przyklejany jest dodatkowo materiał tłumiący wibracje. Talerze wyższych modeli gramofonów, wyposażone są w moduły wytłumiające – tzw. Silencer Plates – które eliminują szumy i wibracje we wszystkich częstotliwościach, szczególnie w zakresie 400 – 6000 Hz. Moduły te mają postać mosiężnych krążków umieszczonych w okrągłych otworach wykonanych w talerzu. Silencery, jako integralna część talerza, absorbują wszystkie wibracje, dzięki czemu talerz pozostaje bezwładny i wolny od rezonansów.

Od modelu Manfred wzwyż, niemal we wszystkich gramofonach, silnik napędzający talerz umieszczany jest w masywnej, oddzielnej obudowie cylindrycznej poza podstawą, a siła napędowa przenoszona jest do talerza za pomocą gumowego paska. Silnik wyposażono we własny układ stabilizacji napięcia o nazwie Alpha, dostarczający prąd o napięciu 24 V i idealnej sinusoidzie.

Więcej na temat produktów firmy Acoustic Signature można przeczytać na stronie audiofast.com

[dt_gap height=”10″ /]

Acoustic Signature Novum Silver

Acoustic Signature Novum

Acoustic Signature Ascona black

Acoustic Signature Ascona

Acoustic Signature Invictus black

Acoustic Signature Invictus