Pro-Ject Essential II DIGITAL

Pro-Ject Essential II DIGITAL – cyfrowy gramofon analogowy 🙂

[dt_gap height=”10″ /]

Dziwne rzeczy dzieją się w świecie audio, cyfrowa rewolucja zdaje się nie mieć końca, wszystko jest poddawane cyfryzacji, digitalizacji, remasteringowi – co nie zawsze wychodzi na dobre. Jak się okazuje ta rewolucja dopadła także w pełni analogowe urządzenia jakimi są gramofony.

Pro-ject zaprezentował rewolucyjne urządzenie, które bezpośrednio po wyjęciu z pudła może być podłączone do każdego cyfrowego lub analogowego systemu audio. Pro-Ject Essential II DIGITAL ma wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy umożliwiający wybranie między liniowym wyjściem analogowym i cyfrowym wyjściem optycznym 24bit/96kHz. Analogowa część przedwzmacniacza używa phpnostage’a bazującego na Pro-ject Box i pozwala na łatwe podłączenie do każdego systemu wyposażonego w wejście liniowe. Wyjście optyczne 24/96 używa wysokiej jakości przetwornika analogowo / cyfrowego, który pozwala przesyłać sygnał do odbiornika cyfrowego. Także jeśli słuchacie muzyki przez soundbara, amplituner AC, DAC’a lub telewizor, przedwzmacniacz cyfrowy czy system multiroom z wejściem optycznym, będziecie mieli  możliwość odsłuchu płyt analogowych z gramofonu.

Pro-Ject Essential II DIGITAL oparty jest konstrukcyjnie na wielokrotnie nagradzanym modelu Essential II. Wyposażony został w aluminiowe ramię  8,6″ osadzone na podstawie z grubego MDF’u, za napęd odpowiada stabilnie pracujący silnik, napęd przenoszony jest na talerz za pośrednictwem paska, a za odczyt odpowiada wkładka Ortofon OM5E. Gramofon dostępny będzie w 2 wersjach kolorystycznych – czarny i biały lakier fortepianowy z nadrukowanym logo firmy, w komplecie otrzymamy akrylowa pokrywę przeciw kurzową.

Essential II Digital jest więc rozwinięciem idei gramofonu i idealną propozycją dla fanów cyfrowego audio pragnących odkrywać walory analogowego dźwięku – jakkolwiek to brzmi 😀 Czekamy na dalsze modyfikacje, może warto by było wbudować w urządzenie cyfrowy procesor DSP, który mógłby zapewnić bardziej analogowy dźwięk z przetworzonego na postać cyfrową sygnału a analogowej płyty ;).

[dt_gap height=”10″ /]

Project Essential Digital

Project Essential Digital

Pro-Ject essential digital

Project Digital – wyjście analogowe i cyfrowe

[dt_gap height=”10″ /]

i jeszcze 2 filmiki z prezentacjami 🙂
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.