Cardas Clear Reflection

Cardas Audio wprowadza nowe kable klasy hi-end.

 

Najważniejszą tegoroczną premierą amerykańskiej manufaktury kablowej Cardas Audio jest wprowadzenie do sprzedaży kabli z serii Clear Reflection.

Clear Reflection Speaker to bezpośredni nastepca Golden Reference Speaker. Główna różnica polega na tym, że każdy z użytych przewodników korzysta z technologii „Matched Propagation”, która nie istniała jeszcze, gdy George Cardas projektował Golden Reference.

Clear Reflection posiada zaciskane maszynowo terminale w miejsce lutowanych.

To jedyne czarne kable wśród niebieskiej serii Clear.

cardas clear reflection speaker

Cardas clear reflection

Istotą opatentowanej technologii „Matched Propagation” jest skierowanie uwagi przez George’a Cardasa na problem nierównomiernej prędkości propagacji sygnału w przewodniku w stosunku do izolatora, różnica w prędkości propagacji powoduje nieodwracalne straty sygnału, szczególnie w sygnale niskiego poziomu i odczuwalnej integralności sygnału muzycznego. Rozwiązanie Cardasa polega na zastosowaniu innowacyjnej geometrii splotu przewodnika z izolatorem.

Terminale są zaciskane maszynowo pod ogromnym naciskiem w celu uzyskania idealnego spojenia warstw. Przewodnik w technologii Matched Propagation, ma nitki miedzi ułożone ( transmitujące sygnał z prędkością bliską światła) w taki sposób, aby prędkość sygnału w przewodniku była taka sama jak w izolatorze ( ok. 70% prędkości światła ). W przypadku kabla audio powoduje to zachowanie sygnału w nienaruszonej postaci.

Wewnątrz kabla Clear Reflection znajdują się trzy sploty 4×11,5 awg. Innymi słowy to 12 przewodników „Matched Propagation”  11,5 awg.

Każdy poczwórny splot jest w teflonowej otulinie. Kabel właściwy to trzy „warkocze” splecione na całej długości kabla.
Kable zakończone są najwyższej klasy miedzianymi złączami pokrytymi rodem i srebrem.

Clear Reflection Speaker wyceniony został na 14500zł za parę za odcinki 3 metrowe.
Opcjonalnie dostępny także w wersji bi-wire lub tri-wire.

cardas audio reflection

cardas reflection

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.